Dobry dietetyk Rzeszów - Zadzwoń: 694 460 690 - Napisz: info@dietetyk-matejska.pl

Nasza duma, motywacja i inspiracja - historia Pana Rafała!

Autor: Barbara Matejska, w w dniu: Listopad 29, 2018

Kategorie

Odzyskałem zdrowie i czuję się 10 lat młodszy!

 

Historia Pana Rafała to dowód na to, że w każdym wieku warto zawalczyć o swoje zdrowie i lepsze samopoczucie.  Jest potwierdzeniem,  że nie ma rzeczy niemożliwych!  Pod okiem dietetyk Barbary Matejskiej Pan Rafał zgubił 13 kg i cieszy się lepszym zdrowiem i samopoczuciem! Przeczytajcie sami!

 

Co skłoniło Pana do podjęcia kuracji pod okiem dietetyka?

Od pewnego czasu trapiły mnie przewlekłe choroby: cukrzyca, nadciśnienie i dna moczanowa, które coraz bardziej utrudniały mi codzienne funkcjonowanie.  Zażywałem coraz więcej lekarstw i wcale nie czułem się lepiej. Wpadłem w spiralę leków. W pewnym momencie uświadomiłem sobie, że bez wsparcia specjalisty sam sobie nie poradzę. Zdecydowałem się na wizytę w poradni dietetycznej.  Choć na początku, nie byłem do końca przekonany do wprowadzenia diety, to już po pierwszym tygodniu zmiany żywienia, nastąpił spadek wagi. Bardzo mnie to ucieszyło i zmotywowało do dalszego działania.

Jak czuł się Pan w trakcie kuracji?

Najpierw nauczyłem się panować nad napadami głodu, które wcześniej bardzo mi dokuczały, a teraz całkowicie ustały.  Pani dietetyk – Barbara Matejska w przygotowywanych jadłospisach uwzględniała moje przyzwyczajenia. Okazało się, że potrawy, które lubię, można przygotować w zdrowszej wersji. W trakcie kuracji miałem duże wsparcie ze strony rodziny. Moi domownicy testowali nowe przepisy razem ze mną, a wiele dietetycznych dań zostało na stałe w naszej kuchni.

 Co Pana zaskoczyło?

Zdecydowanie nowe smaki.  Ograniczyłem cukier i włączyłem zioła jako przyprawy. Odkryłem całą paletę wcześniej nieodczuwalnych dla mnie smaków.  Myśląc początkowo o diecie, widziałem tylko ograniczenia. Natomiast po rozpoczęciu kuracji pod okiem dietetyka, zobaczyłem jak wiele jest nowych możliwości.  Wprowadziłem nowe produkty, zmieniłem swoje podejście do gotowania i sposób myślenia o jedzeniu.

Jak czuje się Pan dzisiaj, 13 kg lżejszy?

Czuję ogromną satysfakcję i jestem z siebie dumny!  Przestałem sam siebie oszukiwać. Zapanowałem nad moim największym wrogiem – głodem. Udowodniłem sobie jak wiele mogę osiągnąć.  Czuję się zdrowszy i młodszy o 10 lat. Ograniczyłem ilość stosowanych leków. Wciąż mam wsparcie i doping ze strony rodziny i pani dietetyk. Spotykam się z miłymi słowami uznania wśród znajomych i każdemu polecam zacząć kurację pod okiem specjalisty -  nie od jutra,  nie od poniedziałku, nie  od następnego roku - ale od dziś!

Ten wpis jest między innymi o:
mgr inż. Barbara Matejska
Do każdego pacjenta podchodzę indywidualnie a jego zdrowie i dobre samopoczucie stawiam na pierwszym miejscu. W swojej praktyce wychodzę z założenia, że dieta to nie chwilowy sposób odchudzania ale zdrowe i racjonalne odżywianie. 

Kategorie

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram